Duyurular

BASINA VE KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR…

BASINA VE KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR…

SEVGİLİ CANLAR, CEMEVLERİMİZİN DEĞERLİ EMEKÇİLERİ.
Bilindiği gibi hepimiz, ülkemizi ve dünyayı saran Corona (Covıd-19)virüsü ile mücadele etmekteyiz. Toplumda oluşan duyarlılık ve hassasiyet ise taktir edilir seviyelere ulaşmış durumda.
Biz Aleviler yaşamı savunan yaşayanı yücelten bir inancın sahipleri olarak, Cemevlerimizi cenaze hizmetleri dışındaki tüm etkinliklere kapalı tutarak bu sürece destek olmuştuk.
Cenaze hizmetleri dışında kapalı tutulan Cemevlerimizde, hizmet veren canlarımızın korunması için, cemevi yönetimlerinin derhal gerekli hijyen malzemelerini alması(tulum,eldiven,maske,saf alkol…vb) cenaze erkanlarının ise 65 yaşını geçmemiş canlarımız ve birinci derece yakınları tarafından yürütülmesi artık bu mücadelenin önemli bir parçasıdır.
Bunun birinci nedeni, cenaze hizmeti veren Cemevi emekçilerinin yeterli korunma ekipmanlarının olmayışı ve cenazenin hakka yürüme nedeninin tam olarak bilinememesi ve içişleri bakanlığınca yayınlanan genelgedir.

Başından beri gerekli duyarlılık ve hassasiyeti gösteren Alevilerin bu konuda da duyarlı davranacağına olan inancımız ile.
Hepimiz çok değerliyiz,lütfen virüs’e karşı hayatın her alanındaki duyarlılığımızı sürdürelim.

Hızır hepimizin yardımcısı olsun.

ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU
ALEVİ DERNEKLERİ FEDERASYONU
ALEVİ VAKIFLARI FEDERASYONU
HACIBEKTAŞ VELİ ANADOLU KÜLTÜR VAKFI
PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ
ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı