Duyurular

Halkımıza Duyuru


CEMEVLERİMİZ; İnanç hizmetlerimizi uyguladığımız kutsal mekanlarımızdır, bir çoğu kurumsal yapısıyla inançsal ve kültürel iletişimin sosyal yanını oluşturur.
Devletin yasal olarak kabul etmediği Cem evlerimiz, büyük şehirlerde inançsal kaynaklarımızı canlarımıza yönlendiren, insan odaklı organizasyonlara dönüşmüştürler.
Sosyal bütünleşmeyi, insanların özgürleşmesini, inançsal olarak güçlenmeyi hem akademik hem pratik bir disiplinle başarmıştırlar,
baskı, kısıtlamalar ve ayrımcılığa rağmen İyi olmak iyilik halini artırmak asimilasyon zorluklarına karşı mücadele etme gibi tüm süreçlerde inancımız açısından kolektif sorumluluğumuzun birer simgeleri olmuşlardır.
Cemevlerimiz;
Bizleri yok sayan ,zihniyetin baskılarını azaltan, hafifleten, geciktiren ve hatta direnerek mücadele etmeyi öğreten birer insani hizmet alanlarıdır.
İşte tüm yasaklara rağmen İbadethanelerimiz siz canlarımızın sürekliliği ile yaptığı katkılar üzerine şekillenerek bu günlere geldiler.
Kısacası, sizlerin varlığıyla,katkılarıyla canlı bir sisteme dönüşen,sosyal ilişkilerden tutun kültürel ve toplumsal faaliyetlere, inançsal hizmetlere kadar tüm iktisadi gücünü siz canlardan almıştır
Ve bu bağlamda;
Özelikle toplumsal yaşamın olduğu alanlarda insanların sağlığı tehdit eden bir virüs var bu nedenle toplum sorumluluğumuz kapsamında Kurban,Lokma,Kırk yemekleri,Cemlerimiz ve toplu ziyaretlerimiz Cenaze erkanları dışında yetkililerin belirteceği bir tarihe kadar durdurulmuştur .
ancak sizlerin katkılarıyla varlığını sürdüren Cemevlerinize olan desteğin devam etmesi önem arz etmektedir. Bu süreçte ayıracağınız her lokma sizlerin emekleriyle yakmış olduğunuz ışığı canlı tutacaktır.
Saygılarımızla.

ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU
ALEVİ DERNEKLERİ FEDERASYONU
ALEVİ VAKIFLAR FEDERASYONU
HACIBEKTAŞ VELİ ANADOLU KÜLTÜR VAKFI
PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ
ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı